Terör örgütü pkk ile ilgili Haber ve Yorum dosyası

'Gündem ve Haberler' forumunda Mehmet tarafından 24 Ara 2016 tarihinde açılan konu

 1. Mehmet

  Mehmet Kıdemli Üye Üye

  Gaziantep'teki 6-8 Ekim olaylarında FETÖ-PKK bağlantısı
  Gaziantep'te 5 kişinin öldüğü 6-8 Ekim olaylarına ilişkin hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY ile bağlantılı bazı sanıkların saldırılarda kullandıkları silah ve mühimmatları Kobani'den temin ettiğine yer verildi.

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın çağrısıyla 2014 yılında Kobani bahanesiyle Gaziantep'te çıkan 6-8 Ekim olaylarında, 5 kişinin hayatını kaybettiği, 39 kişinin yaralandığı saldırılarla ilgili tutuksuz yargılanan 10 sanıktan bazıları hakkında hazırlanan iddianamede FETÖ ile PKK arasındaki bağlantılarına dikkat çekildi.

  Gaziantep'te gerçekleştirilen, 5 kişinin hayatını kaybetmesine ve 39 kişinin de yaralanmasına neden olan 6-8 Ekim saldırılarına ilişkin Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Şahinbey ve Şehitkamil ilçesindeki bazı mahallelerde yaşanan eylemlere katılanların, “Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, silahı terör örgütüne üye olmak, kasten adam öldürme ve adam öldürmeye teşebbüs” suçlarından cezalandırılması talep edildi.

  İddianamede, sanıklardan İ.I. ve M.I'nın, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından FETÖ okullarına gönderdikleri çocuklarının öğretmenleri aracılığıyla örgüte para yardımında bulunduğu, FETÖ bağlantısı nedeniyle kapatılan derneğin ve Kürtçe yayın yapan Dünya TV'nin kurucuları arasında yer aldıkları vurgulandı.

  Gizli tanık beyanlarına da yer verilen iddianamede, gizli tanık Sefer'in 9 Ekim 2014 tarihinde akşam saat 19.00 sıralarında bir yakınını ziyarete gitmek için Hasip Durri Caddesi'nde bulunduğu, bu sırada PKK yandaşlarını protesto etmek için Barak Mahallesi tarafından bir grubun geldiğini ve PKK'lilerin kaçmaya başladığını belirtti.

  Bu sırada A.I'nın, evine gelen PKK'lilere silah verdiğini anlatan Sefer, sonra da bu silahların ateşlendiğini gördüğünü, saldırılara tepki gösteren vatandaşlara yönelik PKK yandaşlarının taşlı ve molotof kokteylli saldırı gerçekleştirdiğini aktardığı belirtildi.

  Sefer, ayrıca tepki amacıyla sokağa çıkan sayıları yaklaşık 2 bini bulan vatandaş ile yaklaşık 500 kişilik HDP/PKK'liler arasında silahlı, bıçaklı, taşlı ve sopalı çatışmaların meydana geldiğini aktardı.

  Gizli tanık Baran ise, iki grup arasında olaylar çıktığını, PKK'lilerin vatandaşlara rastgele ateş açtığını gördüğünü beyan etti.

  Ayrıca, iddianamede, PKK'yi destekleyenler arasında yer alan ve eylemler devam ederken yaralanan M.I'nın daha sonra tedavi için FETÖ'nün "abileri" aracılığıyla Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) sevk edildiği bilgisi yer alırken, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince daha önce "uyuşturucu madde ticareti yapmak" şüphesiyle sanıklardan İ.I'nın cep telefonunun mahkeme kararıyla dinlenildiği ve "Kobani olayları"nda da önemli görüşmelerin yapıldığı kaydedildi.

  İ.I.'nın telefon görüşmelerinden birinde Suriye sınırında "büyük demir" şeklinde şifrelenen ifade ile uzun namlulu silahların gömülü olduğu daha sonra bu silahların M.I. ve İ.I. tarafından 9 Ekim'deki olaylarda kullanılması için Gaziantep'e getirildiği ve bu kişilerin silahları evlerinde saklamaları için A.I. ve İ.I'ya verdikleri, bir gün sonra da 5-6 şüphelinin eve girerek silahları aldığı gizli tanıkların ifadelerine de yansıdı.

  Öte yandan, tutuksuz yargılanan 10 sanıkla ilgili yargılama sürecinin başladığı belirtildi.

  Gaziantep'te 6-8 Ekim 2014 tarihleri arasında Şahinbey ilçesindeki olaylarda 5 kişi hayatını kaybetmiş, 4'ü polis olmak üzere toplam 39 kişi yaralanmıştı. Olaylarda ayrıca vatandaşlara ve kamuya ait işyeri ve araçlar yakılmış, büyük çapta maddi hasar oluşmuştu.

  PKK-FETÖ işbirliği Mersin'de de gündeme gelmişti

  Söz konusu PKK-FETÖ işbirliği Mersin'deki 6-7 Ekim olaylarında da gündeme gelmiş, kentteki olaylar esnasında HDP'li grup Mustazaflar Cemiyeti binasına saldırmış ancak önceden haber verilmesine rağmen emniyet güçleri herhangi bir önlem almamıştı. Olayların neticesinde HÜDA PAR Karaman İl Başkanı Hasan Atım da bir gözünü kaybetmişti.

  Saldırılar devam ederken polis derneği ablukaya almış, içerde arama yapma bahanesiyle derneği üye ve gönüllerinin binadan çıkmasına izin vermemişti. O sırada da derneğin üye ve gönüllülerinin ev, işyeri ve araçlarına saldırılar yapılmıştı.

  Dönemin İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy ve TEM Şube Müdürü Mehmet Tüfek'in de 15 Temmuz darbe girişimin ardından FETÖ'den tutuklanması, bir kez daha FETÖ/PKK işbirliğini gözler önüne sermişti.
   
 2. Mehmet

  Mehmet Kıdemli Üye Üye

  Batman halkından PKK'ye karşı tepki yürüyüşü

  Batman'da 50'yi aşkın STK öncülüğünde, PKK'nin sivilleri de hedef alan bombalı saldırılarına tepki amaçlı yürüyüş gerçekleştirildi, ardından basın açıklaması yapıldı.

  [​IMG]

  Batman'da siyasi partilerin destekleri ve sivil soplum kuruluşlarının öncülüğünde, düzenlenen yürüyüşe katılan binlerce kişi, son zamanlarda PKK'nin bombalı saldırılarını telin etti.

  Batman Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar, buradan Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.Yapılan yürüyüşte sık sık tekbir getiren katılımcılar, PKK aleyhine slogan attı. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanında toplanan binlerce kişi, PKK'ye tepkisini burada da gösteremeye devam etti.

  Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan basın açıklamasını tüm STK ve siyasi parti temsilcileri adına Memur-Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin okudu.

  Çözüm sürecini baltalayan PKK'nin, çukur eylemleriyle birlikte bölge halkına uzun yıllar unutamayacakları eziyetler çektirdiğini söyleyen Ergin, “PKK evlerini-barklarını başlarına yıkmış, pek çok il ve ilçemizi yaşanmaz hale getirmiştir.” diyerek İstanbul ve Kayseri'de düzenlenen bombalı saldırıları hatırlattı.

  Yurda korku salmaya çalışanların en kısa zamanda cezalarını bulacaklarını belirten Ergin, “Masum insanların canına kast edecek kadar alçalan FETÖ, DEAŞ, PKK, DHKP-C gibi terör örgütleri; beyinlerini uyuşturarak canlı bomba haline getirdikleri zavallıları, asker, polis, sivil, yaşlı, çocuk ayrımı yapmadan insanlarımızın arasına sürerek patlatmaktadır. Yüzlerce masumun canına kıyan terör örgütleri ve onları kullanan güçler, ne yaparsa yapsınlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır.” diye konuştu.

  “Türk'üyle, Kürt'üyle 81 milyon olarak bu hain senaryonun farkındayız”
   
 3. Mehmet

  Mehmet Kıdemli Üye Üye

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk Ankara'da gözaltına alındı.
  [​IMG]

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen PKK/KCK soruşturma kapsamında HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, DBP Eş genel başkan yardımcıları Seydi Fırat ve Edip Yaşar'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

  Tuğluk için Ankara'da, diğer şüpheliler için Diyarbakır'da operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan diğer şüphelilerin Demokratik Topluk Kongresi (DTK) eski yöneticileri Hafize ipek, Mahmut Çiftçi, Hüsnü Pervane, Gani Alkan, Ayşe Çelikbilek, Erkan Erenci, olduğu öğrenildi.

  habertürk
   
 4. Mehmet

  Mehmet Kıdemli Üye Üye

  Barzani başarılı olmazsa gereğini TSK yapacak

  Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Şengal için konuştu: 'Barzani kendi egemenlik sınırları içerisinde olduğu için kendi görevini yapıyor. Sayın Barzani'nin başarılı olması en büyük temennimiz ama olmadığı takdirde de bunun gereğini yine Türkiye Cumhuriyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri marifetiyle belirleyecektir.'
  [​IMG]

  Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Kilis'te önemli açıklamalarda bulundu. Kaynak yaptığı açıklamada, Şengal'de, yeni bir Kandil olmasına müsaade edilmeyeceğini belirttti. Kaynak şöyle konuştu: "Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin sınırımıza gelen her türlü faaliyetini, yok etme görevi veriyor. Bu sözleşmesine verdiği yetkiyle Kandil ve 'Fırat Kalkanı' harekatını yapıyoruz. Şengal'de yeni bir Kandil olmasına müsaade etmeyiz. Ülkemize yeni bir mikrop merkezinin oluşmasına, Türkiye Cumhuriyeti izin vermeyecektir. Asla müsaade etmez ama Barzani kendi egemenlik sınırları içerisinde olduğu için kendi görevini yapıyor. Sayın Barzani'nin başarılı olması en büyük temennimiz ama olmadığı takdirde de bunun gereğini yine Türkiye Cumhuriyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri marifetiyle belirleyecektir."

  DHA
   
 5. Mehmet

  Mehmet Kıdemli Üye Üye

  Saldırı hazırlığındaki 2 kadın PKK'li öldürüldü
  GÜNCEL / SİİRT - 11.01.2017 09:55
  Siirt'te bir eve düzenlenen operasyonda saldırı hazırlığında olduğu belirtilen 2 PKK'li kadın öldürüldü.

  Kentte saldırı hazırlığında olan PKK'lilere ilişkin alınan istihbarî bilgi üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından , Çal Mahallesi'nde 2 PKK'linin bulunduğu eve operasyon düzenlendi.

  PKK'lilerin Polisin "teslim ol” çağrısına silahla karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, PKK'nın dağ kadrosundan gelen 2 kadın ölü olarak ele geçirildi.

  PKK'lilerin kaldığı evde yapılan aramada 2 kalaşnikof marka uzun namlulu silah ve hücum yeleği, 2 tabanca ve anti-tank roket mühimmatı, 3 anti-personel roket mühimmatı, 12 el bombası ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi. (İLKHA)
   
 6. ukubat

  ukubat Gayretli Üye Üye

  Aysel Tuğluk ve Diğer HDP li dişi mahlukata baktıkça , midem bulanıyor nedense...
  Mümkünse yakın çekim resimlerini paylaşmayalım be yaratıkların..Yemek saatimize denk geliyor bazen. :)