TEOG'da imam Hatipli Birinci

'Lise Dökümanları' forumunda Büşra tarafından 10 Eyl 2016 tarihinde açılan konu

 1. Büşra

  Büşra Unadikum! Üye

  Uşak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammet Yasin Sümter, TEOG'da iki dönemde de birinci oldu
  Uşak'ta Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) birinci ve ikinci dönem sınavında Türkiye birincileri arasında yer alan Muhammet Yasin Sümter, imam hatip okullarının gururu oldu.
  Uşak İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitim gören Sümter, 25-26 Kasım 2015'te gerçekleştirilen TEOG birinci dönem ve 27-28 Nisan 2016'da gerçekleştirilen TEOG ikinci dönem sınavlarında 240 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdi.
  Yaşadığı gururu gazetecilerle paylaşan Sümter, imam hatip okullarında sadece imam olunduğu yönündeki yanlış algıyı yıkmak istediğini belirterek, hedefinin mimarlık olduğunu söyledi.
  Sınava hazırlanırken özel ders almadığını, dershaneye de gitmediğini vurgulayan Sümter, şöyle konuştu:
  "Okulumuzdaki kurslarla başardım bunu. Hocalarım ve ailem çok destek oldu. Dersin dışında masa tenisi oynuyorum. Boşluk buldukça kitap okuyorum. Lise olarak Kartal İmam Hatip Lisesini düşünüyorum. Düzenli ve planlı bir çalışmayla bu başarıyı elde ettim. Yıl başında günlük 300 soru çözüyordum, yıl sonuna doğru bin 200'e kadar çıktı. Bana destek olan tüm öğretmenlerime ve aileme teşekkür ediyorum."

  T Haber

  Not : Sınavsal sitemin değişmesi gerekiyo... Tarih eski belki ama sınavlar her zaman gündemde malesef