Türedi tipler Buhari’yi de açığa alacak mı?

'Gündem ve Haberler' forumunda Cenan tarafından 28 Eki 2017 tarihinde açılan konu

 1. Cenan

  Cenan Gayretli Üye Üye

  İngiliz işgaline karşı talebeleriyle birlikte çarpışırken şehit olan Şeyh İzzeddin El-Kassam ne yaptıysa İhsan Şenocak da 15 Temmuz gecesi ona talip olmuştu. İhsan Şenocak, 15 Temmuz gecesinde gâvurun Anadolu’yu işgaline karşı bin talebesiyle cepheye gelmiş bir âlimdi. O gece sosyal medyadan kendisinin de yazdığı gibi Selahattin Eyyubi, Fatih Sultan Mehmed izinden yürüdüğüne biz şahidiz. Vatan, millet, bayrak ve son tahlilde ümmet aidiyetini sesi kısılana kadar anlatan Resulullah aşığı bir Anadolu yiğididir İhsan Şenocak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Türedi tipler sünneti ciddi manada tartışır hale geldiler. Bu tartışmaları açmak, aslında bir neslin ifsadı anlamındadır.” ifadesindeki ifsatçı türedi tiplere karşı mücadele veren ve mücadeleyi öğreten İhsan Şenocak, ne suç işlemiş?

  Deizme karşı mücadele etmek suç mu? “Resulullah’a (haşa) yalakalık etmeyin, salavat getirmeye ne gerek var” diyen ifsatçılara karşı mücadele etmek suç mu? “İran’la Türkiye savaşsa İran’ın yanına geçmek lazım; Suriye, İran’ın hakkıdır İran’a verelim” diyenlere karşı mücadele etmek suç mu? Ehli Sünnet müdafaası suç mu? Sünneti müdafaa ve ihya eğer bir suçsa hepimiz bu suçu işlemekten şeref duyarız.

  Ne suç işlemiş İhsan Şenocak? Hangi suçtan açığa alındı? Uyuşturucu ticareti, nitelikli dolandırıcılık, cinayet, hırsızlık, ajanlık, çocuklara cinsel taciz? Hangisi?.. Ne yaptı bu adam? İran Rehberliğe toplantıya gidip casusluk mu yaptı, birileri gibi... Yoksa tam tersi, İran ajanlığı yapmadı diye mi? “Diyanet İşleri ve imam hatipler DAEŞ’çi yetiştiriyor” diyerek Türkiye’ye iftira mı attı, birileri gibi? Yoksa tam tersi, Türkiye’ye iftira atmadı diye mi? Devlet büyüklerine ve devlete hakaret mi etti birileri gibi? Yoksa tam tersi, hakaret etmedi diye mi? “Türkiye, tağut sistemidir; bu devletin imamlarıyla namaz kılınmaz” deyip vakıf bodrumlarında toplantılar mı yaptı, birileri gibi? Yoksa yapmadı diye mi? Diyalogcu sapık Fetullah Gülen’in ayakkabılarına dua mı etti? Yoksa… Allah korusun tam tersi, etmedi diye mi?

  Gençliği ifsat eden, neslin zihnini işgal eden, din, vatan, millet, ümmet algısını yerle bir eden onca sünnet düşmanı türedi tip dururken niye İhsan Şenocak? Ben şimdi “Bu, Ehli Sünnet’e operasyondur” demeyeyim mi?

  İhsan Şenocak’ın suçu neymiş, biri de çıksın izah etsin. Kaş almak üzerine söyledikleri mi suç? Buhari’yi de açığa alsın o zaman o müfettişler. Diyanet’in yayınladığı fetvaları yazanları da açığa alsınlar. İhsan Şenocak, “Hz. Âdem Aleyhiselam’ın babası vardır, hepimiz zaten maymundan geldik” diyen hocalar gibi kendi kafasına göre konuşmuyor ki... Derdiniz nedir tam olarak? Fıtratı tağyir üzerine nasihatleri mi suç anladık? Tesettür üzerine söyledikleri mi suç? Kim şikâyet etmişse, kim rahatsız olmuşsa belli ki ayetlerden ve Resulullah’ın sünnetinden rahatsız olmuş. Şimdi bu millet bunu görmeyecek mi? Bu ümmet bunu hatırlamayacak mı zannediyorsunuz? Yanlıyorsunuz... Diyanet İşleri’ni topyekûn hıyanetle yaftalamak doğru değil elbet. Bundan geri durmamız lazım; ama Diyanet İşleri Başkanlığı, bu millete, bu devlete ve nihayetinde bu ümmete çekilen operasyonları da görsün artık…

  Erem Şentürk
  http://dirilispostasi.com/a-7326-turedi-tipler-buhariyi-de-aciga-alacak-mi.html
   
 2. Cenan

  Cenan Gayretli Üye Üye

  Öncelikle yurtdışına gönderdikleri ateşeleri bir gözden geçirsinler. Türedi tipleri ayıklasınlar.
   
 3. RedveKabul

  RedveKabul Kıdemli Üye Üye

  kuran
  kuran+sünnet
  kuran+sünnet+mezhepler
  kuran+sünnet+mezhepler+tasavvuf

  bu tartisma ve gerilim bitmez
  mesela cok elevlendi ve daha da uzayacagi benziyor
  ama benim bir önerim var :)

  Cenan'la beni ayri odalara koysunlar
  ve birimize sadece kuran ve sünnet
  digerine de kuran+sünnet+mezhepler+tasavvuf kitaplari+seyhlerin devasa kulliyatlari verilsin

  bir süre sonra isin ehli cikip hangimizin daha iyi müslüman oldugunu
  ve/veya dini hangimizin daha iyi anladigini aciklasin

  bakalim kim error veriyor, var misiniz?
   
 4. Cenan

  Cenan Gayretli Üye Üye

  İyi müslüman olduğum hatta daha iyi anladığım iddiasında bulunmaktan Allah'a sığınırım.

  Sizin burda kitaplar dolusu yazmanız yada benim yazmam sizi yada beni iyi müslüman yapmaz.
  İlmin ne kadar çok olduğu değil, ilim ile ne kadar amel ettiğimiz önemlidir.
   
  RedveKabul bunu beğendi.