Halep'de son durum

'Gündem ve Haberler' forumunda BENHUR tarafından 22 Ara 2016 tarihinde açılan konu

1. BENHUR

BENHUR Üye Üye

Halep'teki son militanların vw muhaliflerin Türkiye'nin gönderdiği otobüsler ile kentten ayrıldığı ve kontrolün tamamen Suriye ordusuna geçtiği belirtildi.

Sputnik’e konuşan bir askeri kaynak, Halep'in doğusundaki militanları taşıyan son konvoyun da kentten ayrıldığını söyledi.

Daha fazla: https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201612221026455270-suriye-halep-militanlar/

2. redyellow

redyellow Profesyonel Üye Üye

Rus ağzıyla yapılan haberler.

TUZU KURULAR tüm halepi temsile etmiyor.

Halepin bir çok yeri perişan edilmiş halde, yakıldı, yıkıldı ama bazı utanmazlar selfie yapıyor diye bu gerçek değişmiyor.

3. BENHUR

BENHUR Üye Üye

RUS ağzı mı? Siz kimin ağzı ile okuyorsunuz Suriye!'yi.. Artık ateşkes ilan edildi.. Tüm teröristler Suriye'den temizlenecek ve Suriye genelinde devlet otoritesi tesis edilecek.. Bu sizi neden rahatsız ediyor? Terörisler mi ele geçirsin Suriyeyi?=

4. ukubat

ukubat Gayretli Üye Üye

Doğru RUS ağzı değil..Sizin ağzınız MUTA kokuyor..Hemde Buram Buram...

Ama unutmayın EY ŞİA ve İRAN Yandaşları!!!

Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satılmaz

5. redyellow

İstersen yazımı yeniden oku, oku ama esat aşkıyla okuma, anlama aşkıyla oku, benim yazımdan ateşkesten rahatsız olduğumu nasıl çıkardın hayret!

Halep yakıldı yıkıldı diyorum, yalan mı? Esat ve rusya aylardır bombalamadı mı?

Kendi halkını katleden bu hain esat kaitl değil mi? Kendi şehirlerini başka bir devlete bombalatan rus uşağı değil mi esat?

Halep'in tuzu kuruları, bir bölümünde kutlama yapıyormuş, bu noelciler tüm halepi temsil ediyor olamaz değil mi.

6. BENHUR

BENHUR Üye Üye

Halep'in Esad mı yıktı yoksa teröristler mi? Terörle mücadele nasıl edilir??

BAK burası HALEP de değil Türkiye.. Aaaa Türkiye Cizreyi yakıp yıkmış, Mardini, Dıyarbakırı yakıp yıkmış..
    Nasıl olacak bu iki yüzlü politikalarınız, sen terörle mücadele ederken şehirlerin yerle bir olsun bu normal ama ESAD yapınca KATİL esaddd
    Çok çirkin şeytanca bir duruş..

7. muallim08

muallim08 Kıdemli Üye Üye

Ne demek istiyorsun tam anlaşılmıyor. Lafı dolandırmadan söyleyebilir misin ?

8. BENHUR

BENHUR Üye Üye

Neresini anlamadın yazılanların? Esad halkını bombalıyor halepi yerle bir etti deniliyor. Biz kendi ülkemizde terörle mücadele ederken şehirleri yerlebir ediyoruz bu normal ama esad yapınca mı anormal? Şehirlerde ki terörisleri imha ederken şehrin harap olması kadar normal ne olabilir??
    Artık gözünüzü açın da biraz aklınızı kullanın. Evet Suriye yerle bir oldu ama bunun baş sorumlusu Suriyede cirit atan yüzlerce terör gurubu batılılar ve teristlere destek veren Katar Suudi Arabistan ve Türkiye gibi barışçı olmayan ülkelerdir.

9. ukubat

ukubat Gayretli Üye Üye

İRAN ve ŞİA hizmetkarlığın kabak gibi sırıtıyor..Arada sizin dininizin Rüknlerinden olan "Takiyye" kaidesini ilede biraz amel et bence..

10. BENHUR

BENHUR Üye Üye

İRAN ve ŞİA mı? İran benim ikinci evin deyip de Suriye için İRAN ve RUSYA ile aynı masaya oturan ben miyim? Kim?? Bırak şimdi bu muta muhabbetini de kimin yanındasın ondan bahset. Suriye savaşında Rusya ve İran ile kucak kucağa dolaşan ben miyim????

11. muallim08

Sizin evde de akvaryum yok anlaşılan :)

12. redyellow

Asıl şeytan esat ve rusya ve bunların yandaşları.

Utanmadan Türkiyeden fotoğraf eklemişsin, yahu birincisi bu şekilde olmasını, evlerin, binaların bu şekilde yıkılmasını UÇAKLARLA BOMBALAMADIĞIMIZ HALDE; SİVİLLERİ KATLETMEDİĞİMİZ HALDE kesinlikle onaylamıyorum, yanlış buluyorum.

İkincisi buralarda kaç tane sivili bombaladık biz söyler misin?

Buraları savaş uçaklarımızla bombalayıp binlerce sivilin ölümüne sebep olduk mu?

hiç mi vicdanın sızlamıyor esat köpeğine bu kadar sahip çıkarken?

Sana bir soru: TÜRKİYEDE BU GÖRÜNTÜLERİN OLMASINI ALKIŞLIYOR MUSUN? ELEŞTİRİYOR MUSUN?

Eleştiriyorsan hangi akılla esata destek veriyorsun?

Esata destek verip Türkiyedekini eleştiriyorsan ben sana ne diyeyim sen yaz.

muallim08 ve Mehmet bunu beğendi.
  13. BENHUR

BENHUR Üye Üye

Yazdıklarımda Esad'a destek yok. Şehirleri yaktı yıktı diyenlere cevap verdim. Biz de terörle mücadele ederken şehirleri yıktık. Terörist şehirde ise onunla şehirde savaşırsın

14. ihvan

ihvan Kıdemli Üye Üye

Hocam ya icim fesat ya cok ince görmüşsünüz

muallim08 bunu beğendi.
  15. ihvan

ihvan Kıdemli Üye Üye

Halptemi durumun turkiyedekinden farki su: orada yasan siviller var.
    Sur yikilirken evvela siviller tahliye edildi.
    Sahsi kanaatim (Turkiye ici konusuyorum) bir yeri zararli bocekler sardiysa yerle yeksan etmek akabinde bir daha imara acmayip oradaki halki baska yerlere dagitmaktir.

16. muallim08

Esada yoksa da pkk ya destek var.

17. yahayy

yahayy Üye Üye

Cihadçılar yapınca Allah rızası için yapıldığından mübarek, müstehap oluyor @BENHUR

Bilmiyor musun?
    Ortada fol, yumurta yokken sünni Cihatcı Johnlar şiilere, Nusayrilere, Hak yahut batıl, var olan bir devlete saldırırken bunlar mübah.

ElNusra, Daeş ve diğer sünni militanlar bunlar şii, bunlar Nusayri, bunların katli vacip (Sünni İslam birliği başkanı Kardavi) bunları temizleyin derken mübah, müstehap ama adam karşılık verince vay edendim mazlumlar.

İğrenç insanlar, nasıl midesi kaldırıyor insanların bu iki yüzlülükleri, bu beyinsizlikleri anlamak mümkün değil.

18. redyellow

Senin ADAMIN karşılık verdiği teröristlerden bir kaçı!!!

MİDEN KALDIRIYOR MU?

BEYİNSİZ dediğin insanlar kadar mideniz var mı?

Son düzenleme: 1 Oca 2017
    Mehmet bunu beğendi.
  19. Mehmet

Mehmet Kıdemli Üye Üye

Irak'a müdahale eden ABD öncülüğündeki güçler 1 milyondan fazla Irak'lının ölümüne yol açtılar. Ülkenin maddi kaynakları sömürüldü, bir baştan diğer başa yılların emeği ortaya konan zenginlikler harabeye dönüştürüldü. Manevi tahribatlar yaşatıldı, çok yoğun ve yaygın bir şekilde işkence ve tecavüzlere uğradılar. Bu durum karşısında, tüm dünyada Irak'lıların ve tüm arapların milliyetçilik damarlarının kabaracağı ve intikam odaklı eylemlere geçileceği beklentisine girildi. Ama sonuç tam tersi oldu. Milliyetçilik temelinde bir örgütlenme ve mücadele beklenirken İslami argümanlarla yola çıkan örgütçükler doğdu ki bu durum normal değildi.
    Oysa; kapsamlı bir saldırıya uğrayan ve tarumar edilen Irak'ın saddam liderliğindeki BAAS'ın program ve ilkeleri arap milliyetçiliği tezine dayanıyordu. Ve yine DAEŞ (ışid)'i kuran BAAS'ın yönetim kademelerinde yer almış, arap milliyetçiliği tezinin uygulayıcı ve teorisyenleri idi.
    DAEŞ'in yönetimini oluşturan çekirdek kadronun nerdeyse tamamına yakın BAAS yöneticileri olduğu inkar edilemez bir biçimde kanıtlı iken BAAS'ın kurduğu bu örgütün uygulamalarının İslam'ın itibarına ve müslümanların genel çıkarına ters uygulamaları da ayrıca konuşulmaya değerdir.
    Batı toplumları; Irak'takine benzer bir durum ile karşılaşsalar; ülkeleri kapsamlı bir saldırıya uğrasa, faraza 1 milyon İsveç'li veya Alman, Fransız, İngiliz öldürülse -öldürülmeleri dini bir çatışmadan kaynaklansa bile- tepkileri farklı olur. Onlar hıristiyan argümanlarla hareket eden örgüt ve yapılarla değil, kominist, faşist, muhafazakar program ve ilkeleri benimseyen örgüt ve yapılarla ve her yapının ideolojisine uygun siyasi terim ve kavramlarla söylem ve eylemleriyle karşılık verirlerdi. Bu durumda kimse onları hıristiyan gibi davranmaktan dolayı suçlayamıyor.
    Milli bir meselede bile dini önplana almak gibi bu kaypak ve istikrarsız tutum ve refleks doğu toplumlarının ortak özelliğidir.
    Bu noktada müslüman olmayan doğu toplumlarından hint toplumu ve onun kültürü ile hıristiyan olan ermeni toplumunun; olaylar karşısında verdikleri tepki bağlamında müslüman olan topluluklardan ayırmak mümkün değildir.
    Şiddete tapınma ölçüsünde olan eğilim; farklı din, kültür ve dile sahip doğu toplamlarının hepsinde -batı toplumlarından çok ayırt edici bir şekilde- aşağı yukarı aynıdır.
    DAEŞ ve benzerlerinin islamı argümanları kullanarak, -batıdaki karşılığı olan- faşist uygulamalar içine girmesi aslında İslama saldırmaya dünden hazır kıtalar için malzeme sağlıyor. Onlar; İslamın temel öğretisinde geçen "masum bir insanı katl eden tüm insanlığı katl etmiştir" ilkesini bildikleri halde yok saymalarına zemin sağlıyor.
    Sonuç olarak müslümanların çoğunluğu DAEŞ'i ve benzerlerini İslam'dan saymıyor. MOSSAD, M16 gibi istihbarat örgütlerinin DAEŞ'in kurulmasında destek sağladığı gibi bilgilere itibar ediyor.

Müslümanlar; DAEŞ, El Nusra üzerinden İslama ve müslümanlara yönelik saldırılara karşı duyduğu öfke, DAEŞ'e karşı beslediği öfke ölçüsündedir

Son düzenleme: 1 Oca 2017
  20. yahayy

yahayy Üye Üye

Tamam konuyu Suriyeye getirirsek?
    Suriyede bu örgütlerin 5 yıl öncelerine dayanan eylemlerini buraya çıkarıp döksek keşke neler var neler?
    Böyle bir İslam anlayışı açısından bir ülkenin toprak bütünlüğüne aykırı fiilleri benimsemek ne kadar doğru?
    Karşındaki ülke şintoist, Budist, Paganist Japonya dahi olsa yöntem güç kullanarak hizaya getirmekse, bunun kaçınılmaz sonuçları göz önüne alınmalıdır.