Bim’de Satılan Dağhan Sucuk’tan Çıkanlar ‼️

'Aile ve Sağlık' forumunda RedveKabul tarafından 21 Ara 2016 tarihinde açılan konu

 1. RedveKabul

  RedveKabul Kıdemli Üye Üye

  Bim’de Satılan Dağhan Sucuk’tan Çıkanlar ‼️

  Bim marketlerinde satılan Sultan Et tarafından üretimi sağlanan, Dağhan marka sucuklardan yabancı maddeler çıkınca, bakanlık o ürünlere yasak getirdi.
  Türkiye’nin en çok market mağaza zincirine sahip olan BİM marketlerinde satılan sucukların içerisinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan analizler sonucunda bir çok firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü.

  AT ETİNDEN, TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLERE…
  Bakanlık tarafından yapılan denetlemelerde tespit edilen toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün yasaklandı. GercekTaraf haber sitesinin haberine göre; Bakanlık tarafından tespit edilen ürünlerin içerisinde at eti, eşek eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geçen ürünlerin tekrar piyasaya sürüldüğü görüldü.

  BİM’DE SATILAN SUCUK

  BİM’de satılan sucuk ürünlerinde yüzde yüz dana eti ibaresi belirtilen sucuklarda yabancı maddelere rastlandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan analizlerde, Sultan Et Ürünleri tarafından üretilen, BİM marketlerinde satışa sunulan Dağhan Sucukları’nda Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı açıklandı.
  Firma yetkilileri Bakanlık tarafından yapılan analizlere itiraz etti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aynı üründen bir numune daha aldı. İkinciye yapılan analizlerde de Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı görüldü. Bakanlık tarafından, Sultan Et firmasına cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

  Kaynak:GerçekTaraf
   
 2. RedveKabul

  RedveKabul Kıdemli Üye Üye

  Bakanlık yasak getirdi deniyor ama raflarda satılmaya devam ediyor. Ya haber karalamaya yönelik ya da...
   
 3. ihvan

  ihvan Kıdemli Üye Üye

  Simdi adaletin oldugu bi ulke olsak bu adamlarin halkin sagligiyla oynamak, nitelikli dolandiricilik, iyi niyeti suistimal, güveni kotuye kullanmak suclariyla ayri ayri yargilanmalari ve en az ama en az 10 yil hapis yatmalari gerekir. Tabi biz 20.000 tl para cezasini ki o kadar bile olmayabilir kesip birakmisizdir
   
  redyellow bunu beğendi.
 4. Ebu Computer

  Ebu Computer Kıdemli Üye Üye

  Mümkün mertebe salam sucuk sosis türü işlenmiş etlerden kaçmak lazım.

  Selam ve dua ile...
   
  ukubat ve ummuhan bunu beğendi.
 5. adams77

  adams77 Kıdemli Üye Üye

  Bundan sonra eğer tövbe ederlerse ve salatı ikame eder ve zekât verirlerse o taktirde onların yolunu serbest bırakın.

  Şimdi salatın ne kadar önemli olduğunu ve mushafın bahsettiği salatın aslında, insanı olgunlaştıran ve içinde bulunduğu sistem ile doğru bağların kurulmasını sağlayan bir şeyin olduğu çok net ortada değil mi?

  Sorsan namazı kılıp, oruçlarını tutarlar ve hiç bir cuma 'yıda kaçırmazlar fakat akılları pislikle dolu insanları bu pislikten ne alı koyuyormuş? SALAT :)