Batı ne derse kesin doğru... Öyle mi?

'Münazara ve Fikriyat' forumunda Mehmet tarafından 13 Mar 2017 tarihinde açılan konu

 1. Mehmet

  Mehmet Kıdemli Üye Üye

  Kendi aralarında DAEŞ'i konuşurken, daeş'i biz kurduk diye itirafta bulunuyorlar.
  http://www.sabah.com.tr/dunya/2016/08/12/trump-daesi-obama-kurdu
  Ama diğer taraftan İslamcı Terör safsatasına sımsıkı sarılmış bulunuyorlar.

  Batılı olmayan halkları küçümseyen, aşağılayan dil ve uslubu kullanmaktan hiç kaçınmıyorlar. Türkleri, Arap, Afrikalı, asyalı milletleri hor görüp, hayvanlara bile reva görülmeyen uygulamalara tabi tutuyorlar.
  Ama sorsan, demokrat, insan haklarına saygılıyız diyorlar.

  Her türlü ırkçı faşizan eylem ve söylemlerde bulunurken, 'biri siz nazi uygulamalarına başvuruyorsunuz' deyince köpürüyorlar.

  Aslında bu rezilliklere işbirlikçileri önayak oluyor. Venedik Komisyonunun son anayasa değişiklik paketi hakkındaki Türkiye raporu chp'nin internet sitesindeki görüşleri ile noktası virgülüne varıncaya kadar aynı olduğunu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ifade etti.

  Erdoğan'a 'diktatör' yakıştırması Mısır'da Sisi darbesinden hemen sonra Zaman gazetesi ve STV haber in Kahire muhabiri tarafından kullanıldı.
  http://haber.sol.org.tr/medya/zaman...er-ortaya-cikti-diktator-erdogan-haberi-77706

  Emperyalizm ve Siyonizm işbirlikçisi FETÖ'nun diktatör yakıştırmasından sonra chp, terör örgütü pkk,, ABD, AB FETÖ icadı bu kavramı artık dillerinden düşürmez oldular.

  CB Erdoğan'ın "siyonizm insanlık suçudur" ifadesi aynı işbirlikçi cenah ve ülkelerce en sert şekilde eleştirilmişt.

  ABD, AB ve yerli işbirlikçileri her türlü ağır hakaret ve yakıştırmalarda bulunurken giderek aşırıya giden avrupa ve amerika ırkçı ve faşist odakları kendilerine yönelik ırkçı-faşist tespitlerinde bulunanlara tahammul edemiyorlar.
   
 2. Mehmet

  Mehmet Kıdemli Üye Üye

  Almanya ve Fransa'dan Hollanda'ya destek

  Reuters'in haberine göre Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hollanda ile Türkiye'nin yaşadığı diplomatik gerilimle ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Hollanda'nın Türkiyeli bakanlara yönelik engelleyici tavrının ardından kullandığı "Nazi kalıntları" ifadelerinin "kabul edilemez olduğunu" söyleyen Merkel, Hollanda ile tam destek ve dayanışma içerisinde olduklarını açıkladı.

  Fransa'dan da destek: Kabul edilemez

  Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ise, İsveç Dışişleri Bakanı Margrot Wallström ile başkent Stockholm'de düzenledikleri ortak basın toplantısında konuştu.
  Ayrault, Hollanda ile Türkiye arasındaki krizle ilgili olarak da, "Nazizm ve faşizm gibi sert sözler kullandığınızda hedef aldığınız ülkelerin canı yanıyor, dolayısıyla kabul edilemez" değerlendirmesini yaptı.

  Kaynak: Reuters