3'Ü BİR ARADA NESCAFE TEHLİKESİ!..

'Aile ve Sağlık' forumunda RedveKabul tarafından 28 Eki 2016 tarihinde açılan konu

1. RedveKabul

RedveKabul Kıdemli Üye Üye

SON YILLARIN VAZ GEÇİLMEZ ALIŞKANLIK YAPAN TADI; 3'Ü BİR ARADA NESCAFE TEHLİKESİ!..

İçeriği 3 zehirden oluşur; yakılmış kakao ve yakılmış fındık kabuğu öğütülerek kahve görüntüsü ve tadı verilmiş, koklandığında yanığı hemen fark edilir. İnsan vücudundaki görevi hormon değişikliği yapmak, yanına bir de süt tozu ilave edilmiş.

Süt tozu bildiğimiz sütün kimyasal maddelerle yakılarak süt özünün dibe çökmesidir. Sonra içine melamine katılır, melamine katılmasa olmaz. Melamine petrol maddesidir süt tozundaki proteini açığa çıkartır, melamine bildigimiz tabaklarda kullanılan petrol maddesidir, süt tozunda mutlaka kullanılır. Süt renk olarak beyazdır fakat kimyasal maddeler kullanılarak sütü yakıp özütünü ortaya çıkartırlar sonra o yakılan özütü beyaza döndürmek için melamine ve erkaster kullanılır tam beyaza döndüremeseler de kemik rengini anımsatan sarımsı bir renk alır, insan vücuduna girdiğinde karaciğerin baş belasıdır, karaciğere yağ toplatır, karaciğer yağlanması olur, sonra vücut yağlanır damarlara kadar yağ tutar.
    Bu süt tozu hazır mamalarda hazır çorbalarda bebe büskülerinde ve marketten aldığınız her yoğurtta vardır.
    3'ü bir aradaki tatlandırıcı kavrulmuş kakao ve nescafede bulunan fındık kabuğu unu ile birleşince KANSERİN adı başlar.

Unutmayın alışkanlık yapan her gıda zehirdir, alışkanlık yapsın diye üretilmiştir.
    Bir günde iki paket sigara içmek ile 3 fincan nescafe içmek aynıdır, tek fark biri dumanlı zehir diğeri melaminli zehir. İkiside aynı yere götürür kansere...
    [Gıda Mühendisleri Tebliği]

Mehmet Emin Katrancı'dan

bé-khéyâl bunu beğendi.
  2. RedveKabul

Ve bir yorum;

Nestle bir gıda şirketi ben de ortağı felan :) değilim? Ancak bu tip yazılara olur vermeden önce uydurma olma ihtimalini de düşünmek gerekir... Nitekim Bu yazının gerçeklerle uzak yakın ilgisi yok...

3. Büşra

Büşra Unadikum! Üye

İnsana zehri bebekken veriyorlar genetiğimiz oynuyor yerinden
    Bu genetiğe islami bakış dahi yön veremiyor
    zehir bizim hem içimizde hem beynimizde ...

4. mütefekkir

mütefekkir Gayretli Üye Üye

yazı zaten komedi, yazıyı okuyunca hangi salak gıda mühendisleri yazmış dedim bunu içimden :) nasıl meslektaş bunlar dedim..
    neyseki uydurma olduğunu anlayanlar olmuş..gıda mühendisleri etiketi koyarak istenilen yalanı söyleme modası..

bu moda da yeni çıktı, büyük firmalarla rekabet edemeyen orta ölçekli firmaların işine yarayan uydurma haberler yayma politikası..
    nescafe 3ü birarada zehir, diğer marka 3ü biraradalar melek..bimin 3ü biraradası süper temiz..
    nestlenin çikolataları gofretleri,ürünleri zehir amma torku çok güzel..
    böyle bir algı meydana getirip zehirin markasını değiştirip satma politikası güdüyorlar..

yahu hiçfarkları yok aynı şeyler..
    ama gel de anlat sanal gıda uzmanı halkımıza =)
    nescafe türü çözünür kahvelerin zararı içindeki kahve harici krema,katkı maddeleri ve şekerden ileri gelir..
    direk kahveden ileri gelmez..
    torku da yapsa,bim de yapsa,kipa da yapsa farketmez..

5. Büşra

Büşra Unadikum! Üye

ağzını bozmadan yorum yapamıyorsun sn gıda mühendisi =)
    bizi aydınlattın sağolasın ...

6. mütefekkir

bana sataşmadan yapamıyorsun sayın Co.Admin =)

7. Büşra

Büşra Unadikum! Üye

uslubunu düzeltmediğin sürece ensendeyim işim bu =)

8. adams77

adams77 Kıdemli Üye Üye

hahah ne güldüm yawww :) nescafe

9. RedveKabul

İşine çomak sokacam. Cafe ka-pa-na-cak...

Büşra bunu beğendi.
  10. adams77

adams77 Kıdemli Üye Üye

istediğin kadar çomak sok :) nescafe olmazsa torku var :) küçük firmaların ürünlerini satarız :) hahah nescafe satmıyoruz zaten biz yaw
    cafe crown var, bim var fakat nescafe yok :)

Büşra bunu beğendi.
  11. Dua Nur

Dua Nur Profesyonel Üye Üye

Genç nesli kısır bırakmak adına yapılmış bir içecek diye duydum.

Büşra bunu beğendi.
  12. abdullah birisi

abdullah birisi Gayretli Üye Üye

ambalaja giren her gıda tehlikelidir....

Büşra bunu beğendi.
  13. mütefekkir

üslubum sana ağır geliyor, senin üslubun da bana ağır gelebilir.
    işin tarafsız olmak tarafgirli davranmak değil.. =)

Büşra bunu beğendi.