İşçi-Memur Alımında Mülakat Sistemini Yerel Çeteler Yürütüyor!

'Serbest Kürsü' forumunda Mehmet tarafından 6 Ağu 2017 tarihinde açılan konu

 1. Mehmet

  Mehmet Kıdemli Üye Üye

  Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, mülakat sisteminin yarattığı olumsuzlukları sert bir dille eleştirerek, '15Temmuz ihanetinden ders almayan yerel çeteler kendilerine teslim olmayanlara hayat hakkı tanımıyor. Merkez teşkilatları taşraya hakim olamayınca meydan yerel çetelere kalıyor'. '

  [​IMG]

  DOĞRU HABER EKONOMİ SERVİSİ

  Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı yazılı açıklama ile mülakat sisteminin yarattığı olumsuzlukları değerlendirdi.

  Taşrada Yerel Çeteler

  Kamu-Sen Genel Başkanı, mülakat sisteminin yarattığı olumsuzlukları değerlendirirken, "Yönetici atamada yaşananlar üzüntü verici. 15Temmuz ihanetinden ders almayan yerel çeteler kendilerine teslim olmayanlara hayat hakkı tanımıyor. Gerek MEB gerek diğer bakanlıkların merkez teşkilatının taşraya hakim olamaması meydanın bu yerel çetelere kalması sonucunu doğurmaktadır. İktidar bu çetelere gerekli tedbirleri almak ve kamu düzenini liyakatli, kabiliyetli insanlara teslim edebilmenin yolunu aramak zorundadır. Şayet bu yerel çetelerin hakimiyeti önlenmezse, MEB başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar ahlaki zaafiyet içindeki insanlara kalacaktır” dedi.

  Tepkilerin En Neti Bu Sınavları Kökten Protesto Etmek

  İsmail Koncuk, “Bilgisiz, donanımsız, egoist insanların yönettiği hiç bir kurum ve kuruluştan istenilen hizmeti ve başarıyı sağlaması beklenemez. Tüm kurum ve kuruluşlarda uygulanan traji komik mülakatın nitelikli insanı bulma yöntemi olmaktan çok uzaklaştığını artık herkes görmelidir. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı olarak söylüyorum ki, aynı anlayışın devam etmesi halinde gerekli tepkileri göstereceğiz. Göstereceğimiz bu tepkilerin en neti, bu sınavları kökten protesto etmek olacaktır. Vatansever insanların dışlanmasına tahammülümüz yoktur. Bu anlayış ve ucube mülakat devam ettiği ve bir garanti verilmediği sürece bu sınavlara girmenin anlamsız olduğunu üyelerimize anlatacağız” dedi.

  Sorumluluğu Size Aittir

  Koncuk, “Türkiye Kamu-Sen olarak bugüne kadar, düzelir, artık bunlardan ders alınır diyerek üyelerimizin görev talep etmesini bir vatanseverlik olarak gördük. Bunca şaibeye rağmen, bu rezaletleri önlemek bir yana mülakatın daha kapsamlı hale getirilmesi ve yerel çetelere göz yumulması kabul edilemez. Üyelerimizin ve hak edenlerin bu kadar küçük düşürülmesini artık sineye çekmeyecek ve yöneticilik sınavına girmemelerini tavsiye edeceğiz. Umarım uyarımız benzeri rezaletlerin yaşanmaması için tedbir alınması sonucunu doğurur. Yoksa kimi hangi yolla atarsanız atayın siz bilirsiniz. İsteğiniz; liyakatsiz, kabiliyetsiz, kendi nefsinden başkasını düşünmeyen bir sürü insanı yönetici yapmaksa, sorumluluğu size aittir" dedi.